KARTAL YAPI KALİTEDEN ÖDÜN VERMİYOR
Sektörün yükselen değerlerinden Kartal Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Aydın KARTAL sektörü bizler için değerlendirdi.
Firmanızı ve sizi kısaca tanıyabilir miyiz?
Ben Aydın KARTAL. Kalaycı Temel’in oğlu, Ordu Aybastılı’yım. Sektörün en alt biriminde başlayıp buralara kadar gelmiş birisiyim. 2004 yılında Serdar İnan Bey’in katkılarıyla Kartallar Yapı’yı kurduk. Bir aile şirketiyiz ve aile olarak 230 kişiye istihdam sağlıyoruz.
Şirketinizin çalışmaları hakkında bilgi verebilir misiniz?
Biz müşterilerimiz ile referans üzerine çalışıyoruz. Daha önce yaptığımız işlerden bizi bilen tanıyan firmaların referansları ve yönlendirmeleriyle işlerin teknik dosyası bize ulaşıyor. Teklifimiz uygun görüldüğü esnada işi alıyoruz. Sektörümüzde maalesef hiçbir zaman elma elma ile karşılaştırılmıyor, elma ile armut birbirine karıştırılıyor. Hal bu olunca da biz müşterilerimizi bulmak yerine müşterilerimizin bizi bulduğu bir yapıya öncelik veriyoruz.
İstanbul’da öne çıkan projelerde yer alıyoruz. Ottomare Zeytinburnu, Bahçetepe projesi, Mavera sarayları 5. Etap, Elit World Hotel, Zekeriyaköy Terrace Plus projesi olmak üzere 5 ayrı noktada faaliyet gösteriyoruz.
İç pazarda ağırlıklı olarak hangi bölgelere faaliyet gösteriyorsunuz?
İşlerimizin yoğunluğundan dolayı şu dönemde sadece İstanbul’da iş yapmayı uygun görüyoruz. Fakat şehir dışında da aldığımız işlerimiz de olmuştur geçmişte. Yurtdışında iş yapmamız için firmalar kapımızı birçok kez çalsa da mevcut durumun riskinin fazla olmasından dolayı yurtdışına açılmaya pek sıcak bakmıyoruz.

roportaj-ic

 

DERGİ ORJİNAL İÇERİKLERİ AŞAĞIDADIR:

BALCIOĞLU DERGİSİ KAPAKBALCIOĞLU DERGİSİ RÖPORTAJ 1BALCIOĞLU DERGİSİ RÖPORTAJ 2

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir